Kutná Hora
historické město, kde úředníci MÚ podvádí, porušují zákony a zneužívají úřednickou moc

Vlastnictví

            Tak jak je to tedy s vlastnictvím? Jak jsem napsal v předcházející části naše rodina to znamená nyní já vlastníme inkriminovaný pozemek, který je veden v katastru nemovitostí pod číslem PK 65/1 od roku 1916. Původně byl pozemek daleko větší, ale dělením a převody nám zůstala pouze menší část. K všeobecné smůle tento pozemek je v současné době používám jako tzv. místní komunikace. Podařilo se mi zjistit, že ještě v roce 1973 byl tento pozemek veden v katastru jako zahrada. Komunistickému režimu se podařilo pouze to, že pozemek změnili ze zahrady na pozemek bez určení. Jinak se ale nic nezměnilo.

            Takže od roku 1916 tj. za první republiky jsme řádnými vlastníky pozemku. I za války si nikdo nedovolil náš pozemek zabavit. A ani  komunisti poté to neudělali. Ale co se nedělo a  nepovedlo v minulých režimech si dovolují současní úředníci a starosta města Kutná Hora a samo město Kutná Hora. Jak? Velmi jednoduše. Nikoho se neptali, nemají žádný souhlas majitele pozemku, ale přesto na mém soukromém pozemku staví, povolují a kolaudují stavby, hotové stavby předávají soukromím firmám. A nikdo mi nevymluví, že to dělají nezištně a nebo že se spletli.

            Když jsem v roce 2007 zdědil po babičce majetek a s ním i onen pozemek, o kterém do té doby nikdo z rodiny nevěděl, začal jsem konat. Obrátil jsem se na úředníky MÚ Kutná Hora. Tam jsem nejdříve nepořídil. Proto jsem se obrátil přímo na tehdejšího starostu pana Šalátka. Jeho pobyt na pozici starosty nechci a nebudu komentovat. To by bylo na samostatnou kapitolu. Ale v jedné věci jsem mu vděčný a děkuji mu tímto za to. Nechal udělat hloubkový audit, aby se potvrdilo nebo vyvrátilo vlastnické právo moje nebo naší rodiny. Jak jsem hovořil s vedoucím oddělením vnitřního auditu, tak prověřovali vlastnická práva na můj pozemek od roku 1912. Závěr auditu je, že naše rodina tzn. nyní já jsem řádným vlastníkem pozemku bez jakých pochybností.

            Je mi zcela jasné, že tento výsledek neudělal některým lidem radost, ale nic se s tím nedá dělat. Prostě to berme jako fakt.

            A co bylo dál? To budete mít možnost se dočíst v dalších částech mého webu.

prosinec 2012
púsčpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31