Kutná Hora
historické město, kde úředníci MÚ podvádí, porušují zákony a zneužívají úřednickou moc

Úvod

O co jde?

      Rok s rokem se sešel a na kutnohorské radnici je vše ve starých vyjetých kolejích. Sice se po volbách vyměnilo několik málo lidí, ale v zásadě je vše při starém. Staré struktury sedí na svých židlích stále, stále podvádějí, zneužívají svojí úřední moc, stále porušují zákony podle toho, jak se jim to hodí a potřebují oni nebo jejich přátelé či kamarádi. A jistě to dělají kvůli modrým očím svých přátel a ze soucitu. A město Kutná Hora nestoudně žádá a dostává dotace i když porušuje zákony, okrádá občany apod. A koho že se to hlavně týká? Nechci tvrdit, že všichni úředníci jsou podvodníci a lumpové. To rozhodně říci nejde. Na MÚ v Kutné Hoře pracuje i plno kvalitních svědomitých a poctivých lidí a těm patří uznání a čest, protože odvádí kvalitní poctivou práci a jsou i vstřícní a nápomocni občanům. Na druhé straně jsou tam i tací, kteří by tam správně neměli již delší dobu co dělat. Mezi ně dle mého názoru a materiálů doložených dále patří hlavně pan starosta, vedoucí stavebního úřadu, vedoucí vodoprávního úřadu a někteří další. A ti sedí na svých židlích jak přillepeni a není síla, která by je odtamtud dostala a hlavně napravila pochybení, které tyto osoby nebo jejich oddělení udělali.

      Asi si říkáte, pročpak jsem na ně tak nabroušený? Proč je tak osočuji a napadám? Podrobnosti se dočtete v dalších částech webu postupně. Ted jen tady krátce a stručně zmíním, o co vlastně jde.

     Takže naše rodina vlastní nějaké pozemky v Kutné Hoře a okolí již od roku 1916. Nejsou to žádné lány, jsou to jen malé kousky pozemků, ale jsou řádně ve vlastnictví. Nikdo od té doby tyto pozemky ani zabavil, ani neznárodnil, ani nezpochybnil jejich vlastnictví. Nic z toho se nestalo ani za vlády fašismu ve válce, nepovedlo se to ani komunistům po válce. Ale to co se nepovedlo jiným se povedlo šikovným úředníkům MÚ v Kutné Hoře. Nejenom že zpochybňovali vlastnická práva, ale navíc bez jakýchkoliv skrupulí či zardění používají můj soukromí pozemek ke svým účelům, povolují a kolaudují na něm nelegální stavby ba dokonce sami na mém soukromém pozemku stavěli a hotové dílo – stavbu „ „darovalo“ soukromé firmě. A když jsem si chtěl svůj majetek řádně a legálně vlastněný oplotit, označit a využívat ho dle svých možností a potřeb bylo mi to zakázáno. A nejen zakázáno, ale bylo mi i vyhrožováno, že pokud budu stále do toho rejpat a nebudu-li hodný tak mi pozemek vyvlastní. I takto si někteří představují demokracii. Jinak řečeno úmyslně zneužívají své úřední moci ke svým prospěchům, protože nevěřím, že povolování a kolaudace staveb na mém soukromém pozemku bez mého souhlasu dělali nezištně a stavbu, kterou stavělo město Kutná Hora také jistě nezištně předalo soukromé firmě jen tak. Ale abych nenapadal jen úředníky MÚ Kutná Hora a město Kutná Hora, tak je mojí povinností zmínit i některé další firmy, které používají stavby na mém soukromém pozemku a používají tyto stavby ke svým ziskům a neplatí ani nájemné, ani věcné břemeno ani nemají souhlas majitele pozemku ke stavbám a jejích používání. Takže jsou to např. Vodohospodářská společnost Vrchlice a.s a dále STP NET s.r.o., Praha.

     Možná si řeknete, proč je tady tak napadám a proč se s nimi nedohodnu? Tak o to se snažím již od roku 2007 a zatím marně. Když jsem se o tom všem dověděl a to bylo v rámci dědického řízení, tak nejdříve všichni dělali mrtvého brouka, nikdo nic neví, vše je vymyšlené apod. Když se televize NOVA pořad Občanské Judo začalo touto kauzou zabývat a točili reportáž, tak NIKDO z kompetentních úředníků nebo osob neměl čas, nebyli přítomni nebo si našli jinou výmluvu. I když termíny natáčení byly předem včas ohlášeny. Takže s reportérem TV NOVA mluvili jen zástupci, náhradníci nebo nikdo jako v případě Stavebního úřadu protože pan vedoucí Stavebního úřadu vyhodil novináře z kanceláře pro veřejnost. Takže ani označení a ohlášení novináři nesmí s tímto namyšleným a panovačným vedoucím hovořit. A pan ředitel Vodohospodářské společnosti Vrchlice se nechal na vrátnici zapřít prokazatelně zapřít. Také řešení.

    Někteří z vás možná namítnou, vždyť tady máme Policii ČR a pak také soudy. Ano to sice máme, ale jak se dále dočtete na vlastní oči, tak ani u jedné organizace jsem nepořídil. Příslušníci policie poslušně plní příkazy shora, kteří rozhodli že podvádění, obcházení a porušování zákonů apod. nic není, že se vlastně nic nestalo a soud mi vyměřil takové soudní poplatky, že ani naše celá rodina by na to neměla a když jsem žádal o osvobození od poplatků, tak to zamítly s odůvodněním, že mám pozemky, tak ať je prodám. Ale o ty pozemky právě jde. Takže ani naše soudy nesoudily.

    A jaký je tedy průběžný stav? Pozemek řádně vlastním já, řádně platím za něj daně. Ale užívat ho nemohu ba ani nesmím. Nikdo se nechce platit ani za věcné břemeno, ani za pronájmy jen z toho sami těží. I to jsou prvky „DEMOKRACIE PO ČESKU“.

     Koho by zajímali detaily, fakta, skutečnosti, záznam videa pořadu TV NOVA Občanské Judo a další postupně je najde v dalších částech webu jak je budu postupně doplňovat.

                       Děkuji za porozumění a shovívavost.

                                                                        Kastner Lubomír

prosinec 2012
púsčpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31